Meccsek

Ide a meccseket fogom leírni, az elmúlt meccseket olvashatjátok itt, beírom, hogy mennyit játszott, meg ilyeneket. Illetve láthatjátok, hogy milyen meccsek várhatóak még. Március 8-tól számolom, onnantól figyelem, de a mánia március 15-én indult, a blog meg 17-én.

2018. március 8. csütörtök
Európa Liga meccs idegenben, a Dortmund (német) ellen, odavágó. Kezdő volt, a 73. percben lecserélték. Az eredmény 1:2 lett. (Nyertek).
Ezt a meccset nem láttam, mert este 7-kor volt és olyankor még nem vagyok otthon. Persze, ha akarok, el tudok jönni, de ekkor még nem akartam. Ez volt az első meccs, amit láttam tőle, mert másnap az ismétlést megtudtam nézni. Nem igazán fogott még meg.

2018. március 11. vasárnap,
Bajnoki meccs idegenben a Mattersburg ellen, ami 2-2 lett. Itt még a kispadra sem ült le, tehát a játékperce nulla.
Ekkor otthon voltam és reménykedtem, hogy játszik. Nem volt még igazán a mániám, csak valami alakult.

2018. március 15. csütörtök
Európa Liga meccs otthon, a Dortmund (német) ellen, visszavágó. Az eredmény 0:0 lett, így egyértelmű volt, hogy a Salzburg jut tovább a negyeddöntőbe. Kezdő volt, a 79. percben lecserélték.
Ekkor otthon voltam, este kilenckor volt a meccs.

2018. március 18. vasárnap
Bajnoki meccs otthon, az Austria Wien ellen, az eredmény 5:0 lett. (Nyertek). Itt a padon ült, de nem cserélték be és ekkor is otthon voltam.

2018. március 23. péntek
Válogatott meccs volt, ekkor mutatkozott be a felnőtt válogatottban Szlovénia ellen egy barátságos meccsen. A 90. percben cserélték be, szerencsétlen csak egy percet játszott. Otthon játszottak, az eredmény 3:0 lett. (Nyertek).
Nem voltam otthon, és nem is tudtam volna hamarabb eljönni, viszont pont hazaértem a meccsre. Mivel nem volt kezdő, volt időm megfürödni is.

2018. március 27. kedd
Szintén válogatott meccs, most idegenben Luxemburg ellen. Ez is barátságos meccs. Az eredmény 0:4 lett (nyertek), ő csak csere volt, 25 percet játszott.
Nem voltam ekkor sem otthon, de eltudtam hamarabb jönni, meg is tettem, de mivel csak csere volt, megtudtam előtte fürödni. Ezen a napon veszekedés volt, így nem igazán tudtam élvezni, pedig vicces volt.

2018. március 31. szombat
Bajnoki meccs otthon a Wolfsberg, ami 2:0 lett (nyertek), csere volt csak, 25 percet játszott. Otthon voltam természetesen, olyankor szokott padon lenni.

2018. április 5. csütörtök
Európa Liga negyeddöntő odavágó idegenben a Lazio (olasz) ellen, ami 4:2 lett (kikaptak). Kezdő volt, végig játszotta a meccset. Nem voltam otthon, a meccsre értem haza, semmire sem volt idő már. Lényeg, hogy láttam.

2018. április 8. vasárnap
Bajnoki meccs idegenben a Lask Linz ellen. Na, itt a szülővárosában játszott, az eredmény 1:0 lett (kikaptak). Kezdő volt és végig játszotta a meccset. Otthon voltam, csak szavazni mentünk el, de addig letudtuk, tehát úgy veszem, hogy otthon voltam. Tehát csoda történt, otthon voltam végig és kezdő volt.

2018. április 12. csütörtök
Európa Liga meccs visszavágó a Lazio (olasz) ellen otthon, az eredmény 4:1 lett (nyertek). Kezdő volt, végig játszotta a meccset. Ugyanaz vonatkozik erre is, mint az április 5-i meccsre, tehát épp hazaértem rá. Továbbjutottak.

2018. április 15. vasárnap
Bajnoki meccs idegenben az Admira Wacker ellen, az eredmény 2:6 lett (nyertek). Kezdő volt, de a 67. percben lecserélték. Nem voltam otthon, rohantam haza, így is lekéstem az első negyed órát. Ilyenkor kezdő, természetesen.

2018. április 18. szerda
Kupa meccs idegenben a Mattersburg ellen, rendes játékidőben 0:0 lett, hosszabbításban is, tehát tizenegyesek döntöttek, ez 0:3 lett, (nyertek). Végig játszotta a 120 percet, de tizenegyest nem rúgott. Természetesen nem voltam otthon, így egy percet sem láttam belőle. Ilyenkor végig is játssza, ráadásul a 90 perc helyett 120 percet. Tök jó. Továbbjutottak, ez elődöntő volt.

2018. április 22. vasárnap
Bajnoki meccs az Altach ellen otthon, az eredmény 3-1 lett (nyertek). Padon ült, becserélték és 9 percet játszott (de sok). És mit gondoltok? Otthon voltam-e. Hát ez csak természetes, ilyenkor mindig otthon vagyok.

2018. április 26. csütörtök
Európa Liga elődöntő a Marseille (francia) ellen idegenben. Az eredmény 2-0 (kikaptak). Nagy meglepetésre padon kezdett, ami elég furcsa. Ez nem jó előjel. A 68. percben cserélték be. Most előbb értem haza, már nyolcra, hát persze, hogy ilyenkor nem kezdő, amikor meg tudtam volna fürödni előtte és úgy élvezni a meccset. Nem, ez nem lehetséges és valami tényleg nem okés itt. Majd rájövök.

2018. április 29. vasárnap
Bajnoki meccs a St Pölten ellen idegenben (ez sincs messze Linztől, kicsit tovább kell menni, ha Salzburgból megyünk, de Bécsig nem kell elmenni). Az eredmény 0-2 lett (nyertek). Ma sem voltam otthon, de annak köszönhetően, hogy a meccs 19:00 órakor volt, sikerült még bőven előtte hazaérnem. Nagy meglepetés mégsem történt, mert az edző tartalékosan állította össze a kezdőt, így hát ő is bekerült. Igen, ő már tartalék, egy csere. Az ilyen langyi meccseken fog kezdeni, a fontos meccseken meg padozni fog, esetleg becserélik.

2018. május 3. csütörtök
Európa Liga elődöntő visszavágó otthon a Marseille (francia) ellen. Az eredmény 2-1 hosszabbításban (nyertek), de sajnos ez kevés volt a továbbjutáshoz. Ugyanolyan nap volt, mint a április 5-e és 12-e, pont hazaértem rá és kezdő volt. 83. percben cserélték le. Nem voltak tizenegyesek, a hosszabbítás utolsó perceiben talált meg a Marseille.

2018. május 6. vasárnap
Bajnokság otthon a Sturm Graz ellen, a mindent eldöntő meccs. Az eredmény 4-1 lett. (Nyertek) Ez azt jelenti, hogy már bajnokok. Természetesen most is csere volt, mivel most végig otthon voltam, milyen meglepő, ugye. 78. percben cserélték be, ami azt jelentette, hogy sok mindent nem tudott csinálni, az utolsó csere volt ő.

2018. május 9. szerda
Osztrák Kupa döntő a Sturm Graz ellen. A meccs Klagenfurtban volt, és hosszabbításban kikaptak 1-0-ra, pont úgy, ahogy a Marseille ellen. Kezdő volt és végig is játszotta a 120 percet, ami csoda, mert otthon voltam.

2018. május 13. vasárnap
Bajnoki meccs idegenben a Rapid Wien ellen idegenben, ami 1-4 lett (nyertek). Ezt a meccset élőben néztük a helyszínen és lám, szerencsém volt, mert kezdő volt és pont előttünk melegítettek. Sajnos a játék inkább a másik oldalon zajlott. Végig játszotta a meccset.

2018. május 20. vasárnap
Bajnoki meccs otthon a Mattersburg ellen, az eredmény 1-0 lett (nyertek). Szintén ott voltam élőben még autogrammot is szereztem tőle, meg rajta kívül még három társától. Majd a meccs után volt az ünnepség, ott maradtunk végig. Itt is kezdő volt, végig is játszotta. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz, pedig milyen peches voltam még egy hónapja vele kapcsolatban. És balhátvéd volt.

2018. május 27. vasárnap
Bajnoki meccs idegenben az Austria Wien ellen, kikaptak 4-0-ra. Nagyon tartalékosak voltak és pár fiatal is bemutatkozhatott, köztük Szoboszlai Dominik. Linzer végig játszotta a meccset, visszatért a középpályára.

2018. május 30. szerda
Válogatott barátságos meccs Oroszország ellen, otthon és megnyerték 1-0-ra. A 72. percben cserélték be, folyamatosan kicicáztatta magát, egyszerűen képtelen volt labdába érni, de amikor sikerült neki, vagy neki passzoltak, akkor minden alkalommal eladta. A meccs végén megindult a labdával, majd az orosz visszahúzta és a földön kötött ki. Érdekes, hogy ő mindig így jár, de ezen a meccsen ez volt az egyetlen elesése.

2018. június 2. szombat
Válogatott barátságos meccs Németország ellen és nyertek 2-1-re. A kis tesó és a nagy tesó összecsapása, ahol a nagy tesó végül alul maradt. Egy percet se játszott a barátunk. Na de ez azért is lehetett, mert ugye nem voltam otthon és nem egyedül néztem és akikkel néztem, arra vártak, mikor áll be.

2018. június 10. vasárnap
Válogatott barátságos meccs Brazília ellen otthon, és kikaptam 0-3-ra. Meglepetés történt, mert itt most kezdő volt, amire senki sem számított, de az 57. percben lecserélték. Állandóan kicicáztatta magát, volt, hogy nekiment az ellenfélnek és olyan is volt, hogy felrúgott valakit, az lent maradt és Linzer odament hozzá. Na, majd a posztban kirészletezem ezeket. Nagyon sokszor eladta és volt olyan is, amikor majdnem luftot rúgott.